Forum serwisu www.borkowska.info

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum się rozrasta, zapraszajcie sąsiadów, sąsiadki, krewnych i znajomych królika :)

Strony: [1] 2 3 ... 7

Autor Wątek: B5 - odbór bloku  (Przeczytany 15182 razy)

Kociak

• Mieszkańcy
  • Stały pisarz
  • *
B5 - odbór bloku
« dnia: 27 Czerwiec 2007, 09:41:11 am »

Dzien dobry,
jestem przyszla mieszkanka ul. Borkowskiej. Mam kupione mieszkanie w V etapie, w bloku oznaczonym roboczo, jako B5. W tej chwili ten blok jest juz prawie calkiem otynkowany, ma dach i okna. Nie wiem, ile jest zrobione w srodku. Czy ktos wie, jak dlugo beda trwaly prace instalacyjne? W-S nie chce udzielic konkretnej informacji, mowia tylko, ze w czasie okreslonym przez umowe (czyli do konca grudnia 2007). Wydaje mi sie malo mozliwe, zeby zakladanie instalacji trwalo 5 miesiecy...
Pozdrawiam :)

mokum

• Administrator
  • Maniak forum
    • Email
Odp: B5 - odbór bloku
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec 2007, 22:04:26 pm »

Dzien dobry,
jestem przyszla mieszkanka ul. Borkowskiej. Mam kupione mieszkanie w V etapie, w bloku oznaczonym roboczo, jako B5. W tej chwili ten blok jest juz prawie calkiem otynkowany, ma dach i okna. Nie wiem, ile jest zrobione w srodku. Czy ktos wie, jak dlugo beda trwaly prace instalacyjne? W-S nie chce udzielic konkretnej informacji, mowia tylko, ze w czasie okreslonym przez umowe (czyli do konca grudnia 2007). Wydaje mi sie malo mozliwe, zeby zakladanie instalacji trwalo 5 miesiecy...
Pozdrawiam :)
Zakładając, że tempo wykończeniówki oraz sprawy papierkowo/notarialne będą miały takie tempo, jak było w moim przypadku, to za jakieś 2-3 miesiące powinnaś mieć odbiór techniczny.

Kociak

• Mieszkańcy
  • Stały pisarz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lipiec 2007, 13:07:12 pm »

O, widze, ze przeniesiono moj post do oddzielnego watka :D Dziekuje bardzo za informacje. Mam nadzieje, ze nie bedzie zadnych prawnych komplikacji, bo zalezy mi jak najszybszym wprowadzeniu sie. Szkoda tylko, ze w moim bloku nie przewidziano garazy podziemnych, bo z tego, co widzialam, na nadmiar miejsca do parkowania mieszkancy osiedla nie moga narzekac :/

mokum

• Administrator
  • Maniak forum
    • Email
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipiec 2007, 17:24:16 pm »

O, widze, ze przeniesiono moj post do oddzielnego watka :D Dziekuje bardzo za informacje. Mam nadzieje, ze nie bedzie zadnych prawnych komplikacji, bo zalezy mi jak najszybszym wprowadzeniu sie. Szkoda tylko, ze w moim bloku nie przewidziano garazy podziemnych, bo z tego, co widzialam, na nadmiar miejsca do parkowania mieszkancy osiedla nie moga narzekac :/
Teraz to i tak jest zdecydowanie lepiej (gdy oddano czwarty etap). Jeszcze w listopadzie/grudniu zeszłego roku znaleźć wolne miejsce parkingowe późnym wieczorem graniczyło z cudem.

Kociak

• Mieszkańcy
  • Stały pisarz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lipiec 2007, 13:25:51 pm »

A co się poprawiło? Dodali trochę miejsc parkingowych? Zauważyłam ostatnio, że z mojego etapu wydzielili kawałek działki, która wcześniej była na terenie budowy i kilka samochodów się tam zmieści. Ale ogólnie jest kiepsko :/
A co z placem zabaw? Nie mam potomstwa i przez najbliższe parę lat nie planuję, ale może mnie siostra z dzieckiem kiedyś odwiedzi?

Kociak

• Mieszkańcy
  • Stały pisarz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lipiec 2007, 15:24:34 pm »

Pan na budowie powiedzial, ze instalacje sa juz gotowe, nie wie, jak tam klatki schodowe, ale z drugiej strony blok jest juz w duzej czesci otynkowany i pomalowany, a podobno odbioru mozemy sie spodziewac pod koniec wrzesnia.

mokum

• Administrator
  • Maniak forum
    • Email
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lipiec 2007, 07:17:40 am »

A co się poprawiło? Dodali trochę miejsc parkingowych?
Tak
A co z placem zabaw? Nie mam potomstwa i przez najbliższe parę lat nie planuję, ale może mnie siostra z dzieckiem kiedyś odwiedzi?
Może gdzieś plac zabaw powstanie, to już raczej wspólnoty budynków musiałyby się dogadywać. Na chwilę obecną plac zabaw jest po drugiej stronie Borkowskiej - w parku.

mokum

• Administrator
  • Maniak forum
    • Email
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Lipiec 2007, 07:19:33 am »

Pan na budowie powiedzial, ze instalacje sa juz gotowe, nie wie, jak tam klatki schodowe, ale z drugiej strony blok jest juz w duzej czesci otynkowany i pomalowany, a podobno odbioru mozemy sie spodziewac pod koniec wrzesnia.
No to wiele się nie pomyliłem. 8) Życzę Ci, aby ten termin był dotrzymany.

Kociak

• Mieszkańcy
  • Stały pisarz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lipiec 2007, 13:53:16 pm »

Ja tam nawet nie wiem, gdzie jest park.  ???
Wolalabym, zeby oddali we wrzesniu, a nie pod koniec wrzesnia, to moze bym sie zdazyla wrowadzic na poczatku nowego roku akademickiego. Ale z kazdego terminu przed koncem grudnia 2007 bede zadowolona  ;D  A jak sie odbywa powiadamianie o odbiorze mieszkania? Bo jak na razie, to decyzje W-S przychodza do nas z opoznieniem, powiadomienia o obowiazku uiszczenia kolejnych transz dostajemy po miesiacu-dwoch po zakonczeniu danego etapu (np. fundamentow, czy stanu surowego otwartego), zdaje sie, ze do tej pory nie przyslali tez aneksu do umowy, chociaz chyba to im powinno zalezec, zebysmy go podpisali i wplacili roznice. Czy o odbiorze tez powiadomia nas pisemnie?

mokum

• Administrator
  • Maniak forum
    • Email
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lipiec 2007, 23:22:13 pm »

Ja tam nawet nie wiem, gdzie jest park.  ???
Po lewej (jadąc od Zawiłej) stronie Borkowskiej, zaraz za ulicą Fałęcką.
A jak sie odbywa powiadamianie o odbiorze mieszkania? Bo jak na razie, to decyzje W-S przychodza do nas z opoznieniem, powiadomienia o obowiazku uiszczenia kolejnych transz dostajemy po miesiacu-dwoch po zakonczeniu danego etapu (np. fundamentow, czy stanu surowego otwartego), zdaje sie, ze do tej pory nie przyslali tez aneksu do umowy, chociaz chyba to im powinno zalezec, zebysmy go podpisali i wplacili roznice. Czy o odbiorze tez powiadomia nas pisemnie?
O samym terminie odbioru o ile pamiętam to informowali telefonicznie. Rzeczywiście przepływ informacji z W-S kojarzę jako ślimaczący się.

Kociak

• Mieszkańcy
  • Stały pisarz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Lipiec 2007, 13:24:40 pm »

W W-S na Podzamczu powiedzieli, ze odbior listopad-grudzien. Moi rodzice twierdza, ze to dlatego, ze musimy podpisac aneks i beda mogli sobie wiecej naliczyc za koszty budowy, nawet, jesli blok juz stoi. Ale w sumie jesli budowa przedluzy sie do IV kwartalu (pazdziernik), to i tak beda mogli sobie naliczyc... Chyba. Bo na stronie W-S napisali nawet, ze elewacja, centralne ogrzewanie i instalacja wodno-kanalizacyjna jest juz w 95%, to co im zostalo? Wylewki?
Byc moze zostawili sobie czas na odbior budynku przez osoby do tego uprawnione, a pozniej oddanie mieszkan klientom... To pewnie tez trwa.
Chcialabym sie wprowadzic na poczatku roku akademickiego, ale pewnie mi sie nie uda :(

mokum

• Administrator
  • Maniak forum
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lipiec 2007, 19:52:48 pm »

W W-S na Podzamczu powiedzieli, ze odbior listopad-grudzien.
Pamiętaj, że jako odbiór można rozumieć:
-przekazanie mieszkania
-odbiór bloku
-podpisanie aktu notarialnego.
Te trzy rzeczy mogą być (przynajmniej w moim przypadku były) w odstępach 3-4 miesięcy od siebie.

Kociak

• Mieszkańcy
  • Stały pisarz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sierpień 2007, 09:55:45 am »

Pani z WS powiedziala, ze B5 i B6 odbior pazdziernik-listopad.
Widzialam Cie tez na forum Gazety Wyborczej, mam pytanie odnosnie tego dodatkowego pietra w B7, bo bardzo mnie to zaciekawilo. Sa takie przepisy, ze jesli budynek ma wiecej, niz 4 kondygnacje, to musi byc w nim winda (nie dotyczy to poddasza i mieszkan pietrowych oraz starych budowli - w koncu lex retro non agit), poza tym sa jeszcze przepisy przeciwpozarowe - im wyzszy, tym surowsze i
koszty wieksze. Czy skoro zmienili plany w trakcie, to ich nie dotyczy? Bo w Krakowie duzo jest blokow 12-kondygnacyjnych (np. Pachonskiego), gdzie na 11. pietrze miala byc pralnia czy suszarnia,
a zaadoptowali na mieszkania. Mysle, ze nikt sie tego nie czepia, no ale to bylo kiedys...

Poza tym widzialam wczoraj, ze pojawilo sie wiecej miejsc parkingowych po przesunieciu ogrodzenia budowy (juz dawno nie bylam na Borkowskiej, od czerwca chyba).

No i mialam nadzieje na przedluzenie kursu linii 128, a tu nic :( Czy budowa nowej petli ma byc rozpoczeta w tym roku? A kiedy ewentualnie koniec inwestycji? Pewnie czesc autobusow bedzie jezdzila przez Komuny Paryskiej, bo ten slynny waski zakret... I czy jest jakas szansa na nocny autobus?

mokum

• Administrator
  • Maniak forum
    • Email
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Sierpień 2007, 23:13:09 pm »

Pani z WS powiedziala, ze B5 i B6 odbior pazdziernik-listopad.
Widzialam Cie tez na forum Gazety Wyborczej, mam pytanie odnosnie tego dodatkowego pietra w B7, bo bardzo mnie to zaciekawilo. Sa takie przepisy, ze jesli budynek ma wiecej, niz 4 kondygnacje, to musi byc w nim winda.
No właśnie też taką wersję znam i mnie ta dodatkowa kondygnacja zdziwiła. Dodatkowo - jakoś inaczej chyba dach będzie tam wyglądał (w porównaniu to "tradycyjnych" łukowatych dachów jakie występują na osiedlu).
Poza tym widzialam wczoraj, ze pojawilo sie wiecej miejsc parkingowych po przesunieciu ogrodzenia budowy (juz dawno nie bylam na Borkowskiej, od czerwca chyba).
Zgadza się, przybyło trochę miejsc. Ale mam nadzieję, że w nowobudowanych blokach będą jakieś miejsca parkingowe w podziemiach.
Czy budowa nowej petli ma byc rozpoczeta w tym roku? A kiedy ewentualnie koniec inwestycji? Pewnie czesc autobusow bedzie jezdzila przez Komuny Paryskiej, bo ten slynny waski zakret... I czy jest jakas szansa na nocny autobus?
Na chwilę obecną Komuny Paryskiej nawet samochodem odradzałbym jechać - ta ulica na sporym odcinku jest istnym poligonem. Ponoć docelowo coś ma kursować tamtędy, teraz jeździ tam bus z Kobierzyna gdzieś do Huty. Wg. moich źródeł z "Pod Fortem" są szanse na wybudowanie pętli jeszcze w tym roku i temat 128 miałby powrócić. Czy będzie nocny... Byłoby dobrze...

Kociak

• Mieszkańcy
  • Stały pisarz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Sierpień 2007, 10:12:04 am »

O dachu nie pomyslalam, ale rzeczywiscie moze to troche popsuc harmonijna zabudowe. Jakie szczescie, ze nie kupilam mieszkania w B7, bo mialam do wyboru dwa identyczne. Moze bedzie lukowaty o jedna pietro wyzej? Na razie tego nie widac jeszcze. Bo przeciez jak zrobia plaski, to urody mu nie doda.
Pod B5, B6 i B7 nie bedzie miejsc parkingowych, jesli chodzi o etap VI - beda garaze podziemne, ale nie we wszystkich blokach, z tego, co pamietam. Chyba, ze cos zmienili od czasu, kiedy decydowalam sie na zakup.
A z tym nocnym... Byloby za dobrze chyba ;)) Ale nie zaszkodzi sprobowac lobbingu. Moze napiszemy jakas petycje? :D
I jeszcze taki off topic - jaki numer bedzie mial moj blok? 5B? Czy calkiem inny? Bo mieszkania chyba pozostana ponumerowane, jak w umowach... Pamietam, ze przy rezerwacji byly inne numerki.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2007, 22:07:48 pm wysłana przez Kociak »
Strony: [1] 2 3 ... 7