Forum serwisu www.borkowska.info

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum się rozrasta, zapraszajcie sąsiadów, sąsiadki, krewnych i znajomych królika :)

Strony: [1] 2 3 ... 5

Autor Wątek: Parkowanie na trawie  (Przeczytany 12432 razy)

mokum

• Administrator
  • Maniak forum
    • Email
Parkowanie na trawie
« dnia: 29 Październik 2007, 00:15:55 am »

Kolejny raz widziałem samochód zaparkowany na trawniku między blokiem 5a a blokami 9 i 11a. Tym razem ignorancją wykazał się prowadzący ciemnego Matiza z num. rejestracyjnym STA cośtam dalej.

Czy są jakieś sensowne sposoby walczenia z takimi khem... kierowcami?
« Ostatnia zmiana: 29 Październik 2007, 14:27:38 pm wysłana przez mokum »

prokop

• Mieszkańcy
  • Maniak forum
  • *
Odp: Parkowanie na trawie
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Październik 2007, 11:50:39 am »

Może ochrona osiedla powinna interweniować? A co do tego opisanego przez mokuma parkowania, to akurat mam okno na ten "element" osiedla. Może robić zdjęcia i pokazywać tych hmmmm "kierowców" na naszym forum? Jestem nadal zwolennikiem zawiązania akcji budowy garaży na osiedlu a co najmniej namalowania "boksów" do parkowania, chociaż zdaję sobie sprawę, że zimą są mało przydatne chyba. Ale parkowanie jest stałym problemem, zwłaszcza, gdy Naród parkuje jak popadnie. I ten kto zaparkuje już się nie martwi, że jeszcze przyjadą inni, którzy będą chcieli zaparkować.

mokum

• Administrator
  • Maniak forum
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik 2007, 14:46:40 pm »

Może ochrona osiedla powinna interweniować? A co do tego opisanego przez mokuma parkowania, to akurat mam okno na ten "element" osiedla. Może robić zdjęcia i pokazywać tych hmmmm "kierowców" na naszym forum? Jestem nadal zwolennikiem zawiązania akcji budowy garaży na osiedlu a co najmniej namalowania "boksów" do parkowania, chociaż zdaję sobie sprawę, że zimą są mało przydatne chyba. Ale parkowanie jest stałym problemem, zwłaszcza, gdy Naród parkuje jak popadnie. I ten kto zaparkuje już się nie martwi, że jeszcze przyjadą inni, którzy będą chcieli zaparkować.
Raczej nie publikowałbym takich zdjęć, wydaje mi się to jednak zbyt drastyczne, nie chcę też mieć nieprzyjemności związanych z ewent. chodzeniem po sądach z takim czy owym człowiekiem, który stwierdził, iż publikując takie zdjęcie naruszyłem jego dobra osobiste.

Namalowanie linii - święte słowa, w sumie sprawa już była prawie na finiszu i linie miały być malowane na parkingach "za" 5a oraz 15c. Nie wiem czemu sprawa zdechła, byłem jednym z jej inicjatorów. Szczerze mówiąc teraz może nawet i lepiej, niech na wiosnę je pomalują, przez zimę nie byłyby pewnie zbytnio widoczne, za to mróz i śnieg zapewne nie pozostałyby bez wpływu na ich kondycję.

Niestety, jest ciasno na naszym osiedlu, pierwsze trzy etapy miały dosyć mało wybudowanych miejsc parkingowych (w szczególności pierwszy i trzeci). Gdy oddano czwarty etap to część mieszkańców z etapu pierwszego zaczęła parkować na miejscach "z etapu" czwartego.

prokop

• Mieszkańcy
  • Maniak forum
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik 2007, 16:48:14 pm »

Nie bardzo wiem, czym byśmy narazili ew. dobra takiego klienta? Myślę, że zwrócenie uwagi na fakt, że ktoś jest jeszcze na etapie ewolucji, w który stary Giertych nie wierzył, nie byłoby niczym nagannym. Ale wola admina rzecz święta. Ja chyba na najbliższym zebraniu naszej Wspólnoty poruszę temat malowania pasów do parkowania.

mokum

• Administrator
  • Maniak forum
    • Email
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Listopad 2007, 20:04:17 pm »

Właśnie widziałem Straż Miejską spisującą jakiegoś matołka który stanął na trawniku. Czyżby ktoś się wkurzył i do nich zadzwonił?

prokop

• Mieszkańcy
  • Maniak forum
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopad 2007, 09:21:24 am »

Słowo, że to jeszcze nie ja.

mokum

• Administrator
  • Maniak forum
    • Email
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopad 2007, 21:36:24 pm »

I znów jakiś mądry inaczej zaparkował na trawniku, tym razem jakaś terenówka...

prokop

• Mieszkańcy
  • Maniak forum
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Listopad 2007, 10:07:19 am »

I wywalił straszne dziury w trawniku. Ręce i nogi opadają ....

mokum

• Administrator
  • Maniak forum
    • Email
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Listopad 2007, 00:26:11 am »

I wywalił straszne dziury w trawniku. Ręce i nogi opadają ....
To nie ten. Dziury wykopał łopatą (bo "biedak" miał problemy rano z ruszeniem, nawet wezwane na pomoc taxi mu nie pomogło bo się ślizgało) "przyjemniaczek" jeżdzący passatem na opolskich rejestracjach mieszkający w bloku 15A.

prokop

• Mieszkańcy
  • Maniak forum
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Listopad 2007, 13:21:18 pm »

idiotów nie sieją

prokop

• Mieszkańcy
  • Maniak forum
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Listopad 2007, 19:43:57 pm »

I ktoś, jakiś dobry duch założył taśmy na wjazd na trawnik. Ale czy to powstrzyma tych "wspaniałych kierowców na trawnikach"?

mokum

• Administrator
  • Maniak forum
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Styczeń 2008, 20:13:00 pm »

I ktoś, jakiś dobry duch założył taśmy na wjazd na trawnik. Ale czy to powstrzyma tych "wspaniałych kierowców na trawnikach"?
Chyba dookoła trawników trzeba będzie poprowadzić drut kolczasty  :-\

Na trawniku między 5a a 11a stoją sobie samochody dwóch "sprawnych inaczej" kierowców - granatowe Peugeot 306 KR 29XXX oraz srebrne Audi A4 KR75XXX. Chce może ktoś ich zdjęcia na tapetę do komputera  >:(

prokop

• Mieszkańcy
  • Maniak forum
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Styczeń 2008, 17:43:39 pm »

Widziałem jednego z tych "inteligentnych" inaczej. A swoją drogą, coś mi się wydaje, że im bardziej "wypasiona bryka" tym kark sztywniejszy i bliższy ramion.

prokop

• Mieszkańcy
  • Maniak forum
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Styczeń 2008, 17:44:45 pm »

Aha. Jeśli prześlesz mi te zdjęcia to wyślę je na Komisariat Policji. Oczywiście że to żart.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2008, 16:34:56 pm wysłana przez prokop »

prokop

• Mieszkańcy
  • Maniak forum
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Styczeń 2008, 17:23:21 pm »

Dziwię się, jak zaprojektowano ( a właściwie nie przewidziano w ogóle) parking dla mieszkańców bloku nr 5. Nie mają gdzie parkować i przez to jest ogromny problem z mieszkańcami 9.
Strony: [1] 2 3 ... 5