Forum serwisu www.borkowska.info

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum się rozrasta, zapraszajcie sąsiadów, sąsiadki, krewnych i znajomych królika :)

Autor Wątek: Czy ten nasz śmietnik osiedlowy musi straszyć brudem?  (Przeczytany 8067 razy)

prokop

• Mieszkańcy
  • Maniak forum
  • *
Czy ten nasz śmietnik osiedlowy musi straszyć brudem?
« dnia: 27 Listopad 2007, 19:52:41 pm »

Już dawno chciałem zabrać głos w sprawie najpiękniejszego miejsca na osiedlu, tej naszej wizytówki, czyli osiedlowego śmietnika. Tam po prostu nie da się wejść, żeby wyrzucić śmieci. Wydaje mi się, że porozwalane na ziemi śmieci to w dużej mierze efekt "przeglądania" pojemników przez przygodnych zbieraczy wszelkiego wyrzucanego dobra. Jak zachować porządek w tym miejscu? W moim poprzednim miejscu zamieszkania postawiliśmy "budowlę" zamykaną na klucz. Każdy z mieszkańców miał klucze i to działało. Było czysto w środku. Czy ktoś ma jakiś pomysł na to, żeby przy wjeździe na osiedle nie nadziewać się od razu na smród i bród?

genk

• Mieszkańcy
  • Stały pisarz
  • *
    • Twór
    • Email
Odp: Czy ten nasz śmietnik osiedlowy musi straszyć brudem?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopad 2007, 21:06:59 pm »

Fakt nie da się go nie zauważyć. A co do tego zamykania to bym powiedział - idelany pomysł taki system działa na wielu osiedlach.

A tak przy okazji ile jest śmietników na osiedlu ? bo Ja widziałem tylko ten jeden

mokum

• Administrator
  • Maniak forum
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopad 2007, 22:57:54 pm »

A tak przy okazji ile jest śmietników na osiedlu ? bo Ja widziałem tylko ten jeden[/color]
Trzy albo cztery. Jeden jest na wjeździe w osiedle, drugi - obok Lewiatana. Zapewne są jeszcze kosze przy blokach "miejskich", jest tam co najmniej jeden. No i kosz będzie (o ile już go nie ma) przed B5 (25c).

killer

• Średniozaawansowany
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty 2008, 22:19:58 pm »

Cały czas remontuję mieszkanko i wiele razy dziennie kursuję do śmietnika.Jak tam wchodzę to mnie zawsze targają nerwy!Mieszkańcy nie potrafią wyrzucać śmieci do kosza tylko obok.Ludzie sami sobie śmiecicie,przecież to jest nasze!!!

prokop

• Mieszkańcy
  • Maniak forum
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Luty 2008, 09:09:15 am »

Niekoniecznie, część bałaganu robią "zbieracze" odpadków, przez to, że śmietnik nie jest zamykany.

killer

• Średniozaawansowany
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Luty 2008, 12:42:50 pm »

Jestem pewien,że nie...tylko mieszkańcy i ich ekipy,ale co tam...może niektórzy chcą mieszkać w brudzie

prokop

• Mieszkańcy
  • Maniak forum
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Luty 2008, 15:57:24 pm »

Pewnie coś w tym jest, ale mieliśmy podobny problem na moim poprzednim miejscu zamieszkania i po wstawieniu drzwi zrobiło się czyściej.

killer

• Średniozaawansowany
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Luty 2008, 09:23:26 am »

No to w takim razie trzeba będzie pomyśleć o wstawieniu drzwi.

Kociak

• Mieszkańcy
  • Stały pisarz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Kwiecień 2008, 10:51:01 am »

Moj tata, odwiedzajac mnie w ten weekend, zauwazyl pewna rzecz. Ze wiele osob, przyjezdzajac do lewiatana na zakupy, wyrzuca smieci do smietnika obok lewiatana, idzie na zakupy, a potem sobie odjezdza. Swiadczy to o braku kultury tych osob, a moze tez o koniecznosci zalozenia drzwi :/

zawszegosc

• Mieszkańcy
  • Średniozaawansowany
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Kwiecień 2008, 17:22:49 pm »

wiele osob, przyjezdzajac do lewiatana na zakupy, wyrzuca smieci do smietnika obok lewiatana, idzie na zakupy, a potem sobie odjezdza. Swiadczy to o braku kultury
nie oceniałbym zbyt pochopnie tych osób, po prostu dla niektórych śmietnik to śmietnik. Oni pewne rzeczy taktują dosłownie i tutaj może często dochodzić do wielu konfliktów.
Przypuszczam, że dla pewnej grupy ludzi należy oznakowywać różne rzeczy posiadające to samo określenie, a inne przeznaczenie

Kociak

• Mieszkańcy
  • Stały pisarz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Kwiecień 2008, 18:41:39 pm »

Moze to i lepiej, ze wyrzucaja smieci do smietnika przed lewiatanem, a nie do lasu, to dopiero bylby brak kultury  ::)

prokop

• Mieszkańcy
  • Maniak forum
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Kwiecień 2008, 19:37:00 pm »

Ja czasami wyjeżdżając z osiedla samochodem zabieram ze sobą śmieci, zatrzymuję się przed śmietnikiem (co prawda nie tym przed Lewiatanem a przed tym największym, bo mi najbliższym) i wyrzucam je tam. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Z tego co wiem, to nie ma rejonizacji śmietników na osiedlu.

Kociak

• Mieszkańcy
  • Stały pisarz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Kwiecień 2008, 20:38:11 pm »

Nie chodzilo mi o to, ze nie wyrzucaja do swojego, tez kiedys wyrzucalam do innych, jak w naszym nie bylo kontenerow. Place za smieci 2 osob, a produkuje tyle, co polowa osoby, bo wszystko segreguje - nawet kubki po jogurtach.  ;D
Nie wiem, ale ja na cudzym osiedlu nie wyrzucalabym smieci, bo wydaje mi sie to troszke niegrzeczne. To moje zdanie. Poza tym, jak cudze, to sie nie dba o czystosc. Przynajmniej w wiekszosci przypadkow.
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień 2008, 20:42:01 pm wysłana przez Kociak »

prokop

• Mieszkańcy
  • Maniak forum
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Kwiecień 2008, 21:19:50 pm »

Mam rozumieć, że ludzie z innych osiedli przyjeżdżają tu wyrzucać śmieci?

Kociak

• Mieszkańcy
  • Stały pisarz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Kwiecień 2008, 08:12:15 am »

No wlasnie to mialam na mysli! Przyjezdzaja na zakupy i wyrzucaja smieci do naszego smietnika.
Nie sadze, zeby w niedziele tak duzo osob mieszkajacych na naszym osiedlu jezdzilo do naszego lewiatana samochodem, majac do niego najwyzej kilkaset metrow :P No chyba, ze sa z osiedla, robia zakupy, wyrzucaja smieci, a potem podazaja np. w odwiedziny do kogos. Ale wcale to tak nie wyglada.