Forum serwisu www.borkowska.info

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum się rozrasta, zapraszajcie sąsiadów, sąsiadki, krewnych i znajomych królika :)

Autor Wątek: rozliczenia mediów z WS  (Przeczytany 3653 razy)

egon

• Sporadycznie coś napisze
  • **
    • Email
rozliczenia mediów z WS
« dnia: 20 Październik 2009, 06:49:12 am »

co sadzicie o przysłanych rozliczeniach szczególnie pozycja "moc zamówiona" strasznie duze kwoty naliczają?

zmora

• **
    • Email
Odp: rozliczenia mediów z WS
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopad 2009, 16:17:08 pm »

dzien dobry,
my tez uznalismy, ze koszty rozliczenia mediow z WS sa zdecydowanie za wysokie  :o
jesli ktos z Panstwa ma pomysl, jak te sprawe ugryzc, prosze o kontakt na priva. podobno jakies kartki byly rozwieszone przez 'sasiadow' w tej sprawie, ale nie wpadly nam w rece, a teraz juz ich nie ma.
zmora

alaska

• Czytelnik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopad 2009, 21:30:56 pm »

Witam sąsiadów
Uważam,że naliczenia za media WS są poniżej pasa i nie uzasadnione ich wysokości a nie stać było dewelopera nawet na numeracje na drzwiach mieszkań za 3 złote !
W.S.  na odezwe lokatorów w tej bulwersującej sprawie która była wywieszona na klatkach bardzo się obruszył i zareagował pismami do lokatorów powołując  się na zapisy w umowie które które są niekorzystne i podstępne dla lokatorów ale te kwestie będzie musiał rozstrzygnąć sąd i tam będzie uzasadnienie.
Nie dajmy sie już wykorzystywać , bo następny temat to będzie rozliczenie dużych kontenerów na śmieci !
Szkoda,że Wawel Serwisowi nie zależy na  dobrej opini klientów  za spore pieniądze,bo ja nawet nie usłyszałam dziękuje.
Pozdrawiam sąsiadów.
Alaska.

paccar

• Średniozaawansowany
    • Email
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopad 2009, 09:34:33 am »

A są rozliczenia za kontenery na odpady "budowlane" - a jakże.
Tylko dopilnujcie sobie zeby ustalic czy te kontenery "wspolne" przecież na kilka wspolnot - wszystkich z tego etapu bodowy jak mniemam - są obciązeniem "rozlożonym" na wszystkie wspolnoty a nie dla kazdej z osobna!!
Ten punkt zawsze zaskakuje - zwlaszcza ze nie jest wczesniej (nz spotkaniu wczesniejszym) zapowiadany - a przeciez mógłby / powinien byc - a potem po prostu pojawia sie na rozliczeniu i mamy klasyczne zastosowanie taktyki faktów dokonanych. A chyba i tak kazdy uznalby potrzebę takiego kontenera na czas remontu / urzadzania sie.
Powtarzam - ustalcie pomiedzy wspolnotami wysokosci obciazen - podsumujcie i skonfrontujcie z faktycznymi świadczeniami na rzecz MPO - bo w życiu tak bywa za kazda wspolnota oplaci po jednym kontenerze / roku w sytuacji gdzie wspolnot jest powiedzmy 5 a kontenerow jest 2!!

Pozdrawiam!

zmora

• **
    • Email
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopad 2009, 19:07:54 pm »

coz mozna zatem zrobic, aby  ??? uchronic sie przed nieuczciwymi oplatami?  >:( czy  Panstwo wszyscy zaplaciliscie i juz?  :o
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2009, 16:54:53 pm wysłana przez zmora »

gosieq

• Średniozaawansowany
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Listopad 2009, 15:25:15 pm »

my zapłaciliśmy.
pozdrawiam,
gosieq

mario78

• **
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Grudzień 2009, 19:19:29 pm »

Witam,

Czyżby blok 27f otrzymał rozliczenie mediów za okres przed powstaniem  wspólnoty?
My w bloku 27a jeszcze nie otrzymaliśmy a blok był odbierany wcześniej...
Jakiego rzędu są to kwoty i za co sobie naliczają?

Pozdrawiam

AG

• Czytelnik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lipiec 2010, 20:28:47 pm »

Witam ,
mam pytanie czy wszyscy Państwo zapłaciliscie już to rozliczenie? Ja tego jeszcze nie zrobiłam, bo mam duze obawy co do jego wyskości, a nie wiem jak sie do tego zabrac,żeby dobrze to policzyc... Nie zgadzam się również jak i Państwo z wysokością tego rozliczenia.Prosze o wskazówki

gosieq

• Średniozaawansowany
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lipiec 2010, 17:44:53 pm »

Witam ,
mam pytanie czy wszyscy Państwo zapłaciliscie już to rozliczenie? Ja tego jeszcze nie zrobiłam, bo mam duze obawy co do jego wyskości, a nie wiem jak sie do tego zabrac,żeby dobrze to policzyc... Nie zgadzam się również jak i Państwo z wysokością tego rozliczenia.Prosze o wskazówki

Wystarczy wziąć różnicę między stanem liczników z dnia odbioru mieszkania i z dnia odczytu liczników do rozliczenia i przeliczyć wg stawek za wodę i ogrzewanie. mnie kwota nie zaskoczyła, zapłaciliśmy, trudno w końcu oczekiwać, by w okresie sprzed powstania wspólnoty za zużytą przez nas w tym czasie wodę, ogrzewanie itd płacił deweloper...
pozdrawiam,
gosieq

zmora

• **
    • Email
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lipiec 2010, 22:49:54 pm »

Wysokość opłat wynikających ze wskazań liczników to jest sprawa oczywista. Wątpliwości budzą kwoty dotyczace części wpólnej. Ja wysłałem prośbę do WS o podanie sposobu wyliczenia tych kwot, ale od listopada ub. roku tego nie dostałem. Do tej pory tej części faktury dot. rozliczenia mediów sprzed powstania wspólnoty nie zapłaciłem.